Hakkımda

Merhaba. Ben Psikolojik Danışman Yusuf Bayalan.

Yetişkinlerle, psikoterapi ve ilişki terapisi üzerine, yüz yüze ve online çalışıyorum. Uygulamalarımda psikodinamik psikoterapi kuramlarını referans alıyorum.

Bloğumda, bana ve çalışma alanlarıma dair bilgilere; psikoterapi odaklı içeriklere ulaşabilirsiniz.


Hakkımda

Karadeniz Teknik Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Bölümü‘nden 2003 yılında 2003/0405.14 diploma numarasıyla mezun oldum. Lisanslı/diplomalı psikolojik danışmanım.

İTİCÜ Uygulamalı Psikoloji Bölümü’nde yüksek lisans öğrenimi gördüm; şu anda proje aşamasındayım.

Türk Psikolojik Danışma ve Rehberlik Derneği‘nde Beylikdüzü İlçe Temsilcisi olarak görev alıyorum.

Bilişsel-Davranışçı Terapi eğitimi, Şema Terapi eğitimi ve süpervizyonu, Psikodinamik Psikoterapi eğitimi ve süpervizyonu aldım.

Psikoterapi uygulamalarımda, Psikodinamik Yaklaşım bana rehberlik ediyor.

2003 yılından itibaren psikolojik danışman olarak çalışıyorum. İstanbul’da yüz yüze ve online hizmet sunuyorum.

Ön görüşme ve randevu için iletişim sayfasındaki bilgilerden bana ulaşabilirsiniz.

Çalışma alanlarım nelerdir?

Genel olarak, yetişkinlerle, bireysel sorunlar ve ilişki sorunları üzerine çalışıyorum. Bununla birlikte, çalışma alanlarımı aşağıdaki şekilde de kategorize edebilirim.

Psikoterapi

Psikoterapi, bireysel sorunlarımızın üstesinden gelmek veya bazı alanlarda kendimizi geliştirmek için gerçekleştirilen psikolojik yardım sürecidir.

İlişki (çift, evlilik, aile) terapisi

İlişki terapisi, ilişkilerimizi -her türlü ilişkiyi buna dahil edebiliriz- daha doyum verici hale getirmek için gerçekleştirilen psikoterapi sürecidir. Görüşmeye, ilişkinin tarafları birlikte dahil olur.

İlişkinin tarafları flört halinde, nişanlı vb. ise çift terapisi; evli ise evlilik terapisi aile üyesi (ebeveyn ve çocuk) iseler aile terapisi terimleri kullanılır.

Online terapi

Yüz yüze görüşme şansımızın olmadığı durumlarda, bir seçenek olarak, online görüşebiliyorum danışanlarımla. Bakınız: Online terapi nedir?

Nerede çalışıyorum?

Kendi ofisimde hizmet veriyorum. Ofisim, E-5 yolu [Beylikdüzü-Esenyurt arası] üzerindedir. Ofisimin adresi için İletişim sayfasına bakabilirsiniz.

Randevu için 0 505 495 47 27 numaralı telefondan bana ulaşabilirsiniz. Kısa bir ön görüşmeden sonra, birlikte çalışmaya karar verdiğimizde, size ve bana uyan bir gün ve saat için randevulaşıyoruz.

Seansların sıklığı ve süresi nedir?

Görüşme sıklığı, danışanın ihtiyaç, beklenti ve şartlarına göre değişebilir. Bununla birlikte, en az haftada bir sefer görüşüyorum danışanlarımla.

Seans süresi 45 dakikadır.

Seans ücretim ne kadardır?

Seans ücretimin bir üst sınırı var. Ancak, siz bu metni okuduğunuzda, seans ücreti değişmiş olabileceğinden, onu burada paylaşmıyorum. Seans ücretimle ilgili bilgiyi İletişim sayfasındaki bilgilerden bana ulaşarak edinebilirsiniz.