0505 495 4727 info@yusufbayalan.com

Yazının başlığı pek çok anlamı içinde barındırıyor. “Blog yazarı olabilir miyim?”, öncelikle kendime sorduğum bir sorudur. Ben gerçekten bir blog yazarı olabilir miyim?

yusufbayalan.com alan adının veladeti yaklaşık 5 yıl öncesine dayanır. Önceleri webde bulunmamın amacı, sunduğum psikolojik yardım hizmetine ahtiyacı olanların bana ulaşabilmelerini sağlamaktı. Bunun için de en etkili yol olarak google adwords‘te yer almayı görüyordum. Dolayısıyla bir web sitesine ihtiyacım vardı. Bunun dışında webde olmaya dair farkındalığım pek yoktu.

Peki şimdi ne değişti?

Zamanla blogger.com, wordpress.com, blog.milliyet.com.tr gibi platformlarla karşılaştım. Blog, blog yazarlığı, article marketing, niş pazarlama, içerik pazarlama gibi kavramlar dikkatimi çekti. Rastladığım pek çok blogger(yoksa blog yazarı mı?)ın bloguna gıpta ile baktım. Sonunda geldiğim nokta “Ben de blog yazarı olmak istiyorum.” düşüncesi oldu.

Blog yazarlığının, pek çokları gibi bana da en cazip gelen yanı “basit” olmasıydı. Ancak “Zor olan basit olanı yapmaktır.” düsturunu bildiğim için, bu yazının başlığı zihnimi meşgul ediyor. Bu arada şunu söylemeliyim ki, bu soruyla yüzleşmek ve onu yazıya dökmek cesaretimi artırıyor 🙂

Yazının başlığının bir başka anlamı ise, üstü kapalı olarak bir icazet talebidir. Gıpta ile baktığım blog yazarlarından, onların haberi olmasa da izin istiyorum. Blog yazarlığı için bir icazete ihtiyacım olmadığı yönündeki düşüncenize katılıyorum; ancak bunu kişisel bir hürmet şekli olduğunu söyleyebilirim.

“Blog yazarı olabilir miyim?” sorusunun son anlamı da, bu satırların okuyucularından pozitif geri dönütler ummam. Umarım, umduklarımı hak edebilirim. Bu arada, her türlü görüş ve önerilerinize açık olduğumu belirtmek isterim. Nice yazılarda görüşmek üzere. Muhabbetle kalın.

Ön Görüşme İçin Tıklayın!